Prozkoumejte Českou Republiku za hranicemi stověžatého města

Nejčastější dotazy – Jednodenní výlety a exkurze | Jak to funguje

Praha se z moha důvodu přezdívá jako „stověžaté město“. Četná vyhlídková místa a historické památky dělají z Prahy nádherné město na žebříčku popularity většiny zahraničních turistů. Nebylo by však moudré zdržovat se pouze krásami Prahy a nepokochat se pohledem na další historické místa, které se nabízejí za hranicemi Prahy.

Jedním z takových míst jsou třeba střední Čechy, bohaté na historii a četné hrady; bývalá venkovská sídla králů a aristokratů. Proslulé jsou také léčebné lázně západních Čech, a nedaleký Terezín, který opěvuje smutnou historii 2. světové války. V jižních Čechách stojí za návštěvu půvabná a starobylá města, jako je Český Krumlov, a dalším doporučeným turistickým místem je třeba Kutná Hora.

Pravidelné organizované výlety

Pravidelně organizované exkurze se konají pouze v určitých časech a datech.

Tyto výlety jsou sdíleny s ostatními turisty, vedené profesionálním průvodcem a včetně všech poplatků. Klikněte sem a přečtěte si více.

12 března, 2022

Výlet do Drážďan

Domov pro proslulou uměleckou galerii „Zwinger“, ve které se zase nachází slavná Sixtinská madona, uznávaný obraz od Raphaela. Obdivovat můžete i řadu dalších významných děl starých mistrů ze 14. až 17. století – Rubense, Rembrandta, Poussina atd.
12 března, 2022

Prohlídka Kutné Hory

Toto starobylé město bylo ve středověku střediskem těžby stříbra a stalo se tak druhým nejbohatším městem Českého království. Četné architektonické památky Kutné Hory a velmi zachovalé městské centrum vypovídají o slávě a bohatství tohoto historického města, slávě a bohatství, které trvají dodnes.
12 března, 2022

Prohlídka Karlových Varů

Toto město je nejznámějším lázeňským městem v celé České republice, jehož historie sahá až do 14. století, kdy vládl Karel IV. Renomované osobnosti, jako ruský car Petr Veliký nebo světoznámý básník Johann Wolfgang von Goethe, chválily léčivé účinky zdejších minerálních pramenů.
12 března, 2022

Prohlídka hradu Karlštejn

Karlštejn, postavený císařem Karlem IV. v letech 1348 až 1355, je jedním z nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Karlštejn sloužil jako depozitář královských, říšských a korunovačních klenotů a jako archiv státních listin.

Pokud cestujete mezi Prahou a dalšími městy, jako je Vídeň, Salcburk, Linec, Norimberk, Pasov, Mnichov, Krakov nebo Varšava, po cestě narazíte na spoustu zajímavých míst vhodných pro krátké zastavení na několik hodin. Doporučujeme výlety z Prahy do Pasova, z Prahy do Vídně spojit s několikahodinovou zastávkou v Českém Krumlově, protože tyto dva výlety jsou mezi našimi klienty nejoblíbenější. Rezervujte si u nás dopravu a zaplaťte pouze extra minimální čekací poplatek – využít této nabídky je tak snadné.

Flexibilní soukromé exkurze

Flexibilní soukromé exkurze jsou organizovány v čase, který si určíte a jsou exkluzivní pouze pro vaši skupinu.

Tyto výlety jsou bez vstupného a průvodce. Klikněte sem a přečtěte si více.

12 března, 2022

Zámek Konopiště privátní exkurze

Zámek Konopište má bohatou a rozmanitou architektonickou historii. Původní hrad byl postaven jako pevnost a zároveň vyjadřoval styl francouzských citadel. Různí majitelé pak vedli k tomu, že tvrz měla barokní i renesanční styl. Posledním soukromým majitelem tohoto panství byl arcivévoda František Ferdinand, který zůstal majitelem až do své smrti na začátku 1. světové války.
12 března, 2022

Terezín privátní exkurze

V Terezíně najdete gigantickou citadelu s více než 4 km zdí, postavenou v 18. století císařem Josefem II., která měla sloužit jako obrana proti pruské agresi. Terezín byl za 2. světové války využíván nacisty jako tranzitní tábor a věznice pražského gestapa. Muzeum ghetta vám poví o zoufale smutné historii Židů, kterých bylo posláno více než 150 000 a přežilo pouze 17 247.
12 března, 2022

Kutná Hora privátní exkurze

Když zde byla ve 13. století objevena stříbrná ruda, stala se Kutná Hora okamžitě významným městem až do vyčerpání zásob stříbra v 16. století. K nejvýznamnějším památkám tohoto města patří gotický pětilodní kostel sv. Barbory – postavený v roce 1388, Vlašský dvůr – bývalá královská rezidence a mincovna, postavená koncem 13. století nedaleká kostnice Sedleč.
12 března, 2022

Karlovy Vary privátní exkurze

Město s přírodními termálními prameny s léčivými účinky, Karlovy Vary, jsou nejznámějším lázeňským městem v České republice. Termální prameny Karlových Varů objevil v roce 1358 král Karel IV. a od té doby je známo, že léčivé prameny tohoto města navštěvuje a užívá si mnoho ikonických osobností jako Beethoven, Bach, Chopin nebo ruský car Petr Veliký. Můžete si užít procházky podél krásných řek, nechat se okouzlit architektonickými skvosty a navštívit termální lázně, bazény a wellness centra po celém městě.
12 března, 2022

Hrad Křivoklát privátní exkurze

Rozlehlý gotický královský hrad, původně lovecký hrad Přemyslovců, pochází ze 13. století a byl přestavěn na konci 15. století pro Vladislava Jagellonského. V 16. století sloužil jako vězení, v roce 1643 byl vypálen a na přelomu 19. a 20. století byl definitivně obnoven. Mezi ikonické interiéry hradu patří kaple, Rytířský sál, Královský sál, Fürstenberská knihovna, věznice a Fürstenberské muzeum, které uchovává obrazy a knihy.
12 března, 2022

Hrad Karlštejn privátní exkurze

Tato středověká pevnost se nachází uprostřed opravdu úchvatné přírody a zpáteční cestu do Prahy lze absolvovat ještě před setměním. Tato těsná blízkost Prahy dělá z Karlštejna jednu z hlavních turistických atrakcí v Praze. Tento půvabný gotický hrad byl založen v roce 1348 a postaven českým králem a římským císařem Karlem IV. k úschově královských pokladů a listin.
12 března, 2022

Český Krumlov privátní exkurze

Toto půvabné městečko prodchnuté romantikou v jižních Čechách je druhým nejnavštěvovanějším turistickým místem v České republice. Bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO, pod tento status spadá přes tři sta budov.

Slevy

Můžete si užít 11% slevu, pokud si u nás zarezervujete transfer z/na letiště nebo vlakové nádraží a předplatíte rovněž exkruzi, Při rezervaci napište 'Doprava a exkurze 11% sleva' a budete mít nárok na tuto nabídku. Platby za rezervaci musí být uhrazeny nejméně 24 hodin před datem vyzvednutí .

Tato akce nezahrnuje exkurze, které jsou již zlevněné (jako je speciální nabídka Superior Tour a Dinner on the River Cruise). Platí standardní storno podmínky.

Při této cestě do Karlových Varů jsme se toho tolik naučili. Děkujeme vám za vaši organizaci a rozsáhlé znalosti, které s námi sdílíte. Náš řidič Peter byl lepší než profesionální průvodce. Linda M., Manchester
Vaše exkurze byla přesně to, co jsem hledal. Náš řidič byl vynikající a informační DVD, které jsme sledovali cestou do Kutné Hory, nám výlet ještě zlepšilo. Skvělá hodnota také, vysoce doporučeno. Tonny S.
Je mi potěšením vyjádřit naprostou spokojenost se skvělým výletem na Karlštejn. Krátký únik z rušného města... Prosím pošlete mé díky Martinovi, vašemu řidiči. Izzak
Dobrý den, dnes jsme se zúčastnili tohoto turné a chtěl jsem jen napsat a říct, jak moc jsem si to já a moje matka užili! Náš průvodce byl fantastický a tak dobře informovaný. Můžeš mi říct její jméno? Nenechal jsem jí spropitné, ale přál jsem si, abych to udělal. Mohl byste mi předat mé poděkování. Helen Whitby, Spojené království