Často kladené otázky

1Mohu zrušit rezervaci, kterou jsem již zaplatil, a získat refudaci?

Ano, ve většině případů je storno bez poplatku, pokud je realizováno s alespoň 2hodinovým předstihem. Pokud tedy rezervaci zrušíte alespoň dvě hodiny před začátkem prohlídky, garantujeme vrácení peněz v plné výši. Existuje však několik výjimek, jako je naše plavba Jazz Boat Cruise nebo Private Tour, kde platí, že rezervace musí být zrušena alespoň s 24hodinovým předstihem. Případně vám můžeme nabídnout možnost absolvovat stejnou túru v jiný čas nebo v jiný termín nebo túru vyměnit za jinou. Pokud je náhradní túra dražší, budete požádáni o uhrazení cenového rozdílu.

2Mohu změnit rezervaci, pokud počasí není tak dobré (prší atd.)?

Ano, ale budete nás muset informovat alespoň dvě hodiny před začátkem prohlídky. Existuje však několik výjimek, jako je naše plavba Jazz Boat Cruise nebo Private Tour, na které se mohou vztahovat zvláštní podmínky. Pokud si přejete změnit takovou túru nebo plavbu, kde byly sjednány zvláštní podmínky, není vždy možné provést změnu bezplatně, pokud je oznámení podáno pozdě.

3Nabízíte slevy dětem, studentům, seniorům nebo skupinám?

Slevy jsou poskytovány dětem, studentům (s platnou ISIC kartou), seniorům a větším skupinám, pokud je to u příslušné túry uvedeno. Tam, kde to není jasně specifikováno, nejsou dostupné žádné slevy.

4Jsou ceny za procházky, výlety, exkurze konečné?

Neúčtujeme žádné skryté poplatky: žádné dodatečné servisní poplatky, daně, rezervační poplatky nebo poplatky za kreditní kartu.

5Jak obdržím vstupenku/voucher na moji túru?

Po obdržení vaší rezervace vám zašleme potvrzení rezervace e-mailem. Potvrzení e-mailem je vaší vstupenkou. Vytiskněte si jej nebo uložte do telefonu/tabletu a předložte jej na začátku exkurze nebo plavby.

6Jsou ceny včetně daně? Jsou vaše ceny výhodné?

Ceny vstupenek jsou za osobu včetně všech poplatků. Ceny jsou stejné nebo nižší, než byste zaplatili v Praze na místě túry, a neplatíte žádné rezervační a servisní poplatky. Ceny túr ve výprodeji (viz naše sekce Speciální nabídky ) představují skvělou hodnotu, kterou jinde těžko najdete. S našimi velkorysými storno podmínkami, i když v Praze najdete výhodnější nabídku a zvolili jste platbu předem, stále můžete zrušit svou rezervaci bez sankcí (pokud nám dáte vědět dvě hodiny před prohlídkou). Většinu našich túr není nutné předplácet.

7Jsou všechny výlety, prohlídky nebo procházky s průvodcem vhodné pro vozíčkáře?

Ne, pro vozíčkáře jsou k vhodné pouze některé exkurze/ prohlídky. Při nastupování a vystupování z autobusu/mikrobusu je ve všech případech zapotřebí doprovod. Kontaktujte nás ohledně konkrétní túry, o který máte zájem, a my vám dáme vědět, zda je k dispozici pro vozíčkáře.

8Existuje nějaká výhoda pro rezervaci předem?

Praha je oblíbené město a doporučujeme rezervaci předem. Zajistí vám místo na túře dle vašeho výběru v den, který si zvolíte.

Dotazy – Procházky a výlety

1Chci absolvovat více než jedno túru: jaké jsou nejlepší kombinace? Nechci znovu vidět stejné věci.

Některé prohlídky zahrnují části jiných prohlídek, nebo jinými slovy, pokud se vydáte na jednu prohlídku, můžete vidět něco, co jste již viděli. Například Superior Tour je podobná naší bezplatné prohlídce Prahy. Pokud se tedy vydáte na naši Superior Tour, není důvod, abyste absolvovali naši bezplatnou prohlídku a naopak. Prohlídka Pražského hradu nebo prohlídka Židovské čtvrti je také částečně zahrnuta do bezplatné prohlídky nebo prohlídky Superior, proto se pečlivě rozhodujte, kterou z nich preferujete, protože se nedoporučuje absolvovat obojí. Většinou stačí absolvovat pouze jednu prohlídku města. Jiné kombinace túr nebo jednodenní výlety se nepřekrývají.

2Zaručujete místo na prohlídce, když jen přijdu bez rezervace na místě setkání?

Ne. Abyste si byli 100 % jisti místem, musíte provést rezervaci online. Většinou nemáme žádné storno poplatky, takže zájezd můžete zrušit kdykoli do dvou hodin před začátkem, a nehrozí vám žádné riziko.

3Nabízíte prohlídky pouze v angličtině?

Prohlídky nabízené na našich stránkách, kromě individuálních prohlídek, soukromých exkurzí nebo auto-prohlídek Prahy, jsou vedeny převážně v angličtině. Ale stejné túry v určité dny jsou možné také v jiných hlavních jazycích, jako je němčina, francouzština, italština nebo ruština (podívejte se na rezervační formulář na webu, abyste zjistili, zda je konkrétní zájezd k dispozici ve vašem jazyce). Ceny túr v jiných jazycích však mohou být odlišné.

4Kde přesně najdu vašeho průvodce?

To je velmi jednoduché. Sraz všech túr (kromě Pivní túry a Ghost túry) je na rohu Pařížské ulice a Staroměstského náměstí, naproti kostelu sv. Mikuláše vedle kanceláře Czech Tourism. Na přesné pokyny se můžete zeptat na recepci hotelu. Staroměstské náměstí je jen kousek od stanice metra nebo tramvajové zastávky Staroměstská a je jednou z nejznámějších lokalit v Praze. Pak hledejte červený deštník s logem Prague Airport Transfers a najdete našeho průvodce, který na vás čeká poblíž. Toto je také místo setkání pro naši bezplatnou prohlídku. Pro všechny plavby je jiné místo setkání. Pro plavby nenabízíme průvodce a v potvrzovacím e-mailu najdete podrobné informace o tom, odkud loď odjíždí ( viz fotografie ).

5Jak velké jsou turistické skupiny? Jaké druhy vozidel používáte?

Velikost skupin zájezdů se liší v závislosti na sezóně atd. Obvykle jsou v letních měsících skupiny ve srovnání se zimními měsíci větší. Ale pro vaše pohodlí nikdy nedáváme dohromady příliš mnoho lidí, nebo využíváme více průvodců, rozdělíme skupinu atd. Pokud je túra zajištěna vozidlem, využíváme většinou minibusy s místy k sezení pro 4, 8 nebo 20 cestujících. U soukromých výletů máte možnost specifikovat model nebo typ vozidla, který by vám mohl nejlépe vyhovovat (např. preferujete minibus místo sedanu atd., v závislosti na dostupnosti).

6Jaká je naše bezplatná prohlídka ve srovnání s jinými bezplatnými prohlídkami?

V Praze jsou některé další bezplatné túry a nepotřebujete "voucher" ani použití přepravní společnosti na letiště – je se dostavíte. Ale jsou zde také nějaké pasti a rozdíly ve srovnání s naší free túrou. Všechny ostatní bezplatné túry fungují na systému založeném na spropitném, což znamená, že neplatíte nic předem, ale jste zdvořile požádáni, abyste na konci túry nechali větší spropitné. To je důvod, proč jsme jiní – u naší bezplatné túry neočekáváme spropitné, protože naši průvodci jsou plně placeni. Naše bezplatná čtyřhodinová prohlídka je delší a pokrývá mnohem širší oblast než většina ostatních bezplatných prohlídek, které trvají jen 2,5 hodiny.

7Jsou všechny vaše procházky vhodné pro vozíčkáře?

Všechny procházky lze na vyžádání zorganizovat pro osoby na invalidním vozíku, ale nejvíce se doporučují: Stará židovská čtvrť, Stará Praha, Procházka duchů a Středověká Praha, ostatní prohlídky využívají lodě nebo tramvajovou dopravu.

8Jsou minibusy vytápěné/klimatizované?

Ano, všechny naše minibusy jsou v zimě vyhřívané a v létě klimatizované. K některým túrám se v letních měsících (obvykle od poloviny června do poloviny září), pokud to počasí dovolí, využívají otevřené panoramatické autobusy. Tyto autobusy mají otevřenou střechu a některé také mají prosklená okna.

Dotazy - Exkurze / jednodenní výlety

1Když si zarezervuji vaši sdílenou exkurzi mimo Prahu, budu mít volný čas např. na nakupování atd.?

Ano. Pokud si rezervujete společnou/organizovanou exkurzi poté, co dorazíte do cíle, váš průvodce vám poskytne výklad-prohlídku. Po prohlídce budete mít volný čas, který můžete strávit sami (obvykle jednu nebo maximálně dvě hodiny, podle typu exkurze). Pokud si rezervujete soukromou exkurzi, rozhodnete se, jak dlouho zůstanete a co chcete vidět.

2Jaký oběd podáváte na mimopražských výletech?

Oběd v restauraci je pouze u vybraných společných/organizovaných výletů. Většinou si vyberete z několika jídel, včetně tradičního českého jídla a vegetariánského jídla. Nápoje nejsou v ceně.

Na celodenních výletech, kde oběd není zahrnut v ceně, budete mít ještě čas na oběd sami. Váš průvodce vám rád poskytne tipy na dobré restaurace.

Při půldenních výletech (např. Terezín, Kutná Hora nebo Konopiště) není dostatenčý čas na pořádný oběd, ale budete mít možnost si koupit svačinu.

Dotazy - Plavby na Vltavě

1Jaký je doporučený čas vyzvednutí z našeho hotelu na exkurze?

Naše rada je mezi 9. a 10. hodinou. Toto je však pouze naše doporučení a můžete si kdykoli určit čas, který vám bude vyhovovat.

2Jsou na lodích toalety?

Ano, každá loď je vybavena záchody.

3Jsou nabízené plavby příjemné?

Plavby jsou nádherné, ale neměly by se srovnávat s luxusními plavbami v Paříži, které jsou rozhodně mnohem dražší. Při večeři a obědové plavbě se jídlo podává formou bufetu, což nemusí vyhovovat každému. Pokud požadujete a la carte menu, měli byste místo toho zvážit naši Jazz Cruise. Prosím, přijďte s tímto očekáváním na mysli a budete mít dobrý večer.

4Jak vypadá rozvržení parníku?

Každá loď má uzavřenou spodní palubu (kde je bufet) a otevřenou sluneční palubu se stoly.

5Jsou na lodích soukromé stoly pro dva?

Většina stolů je pro šest hostů, některé pro čtyři. Nejsou zde žádné stoly pro dva, ale páry mohou mít vlastní stoly, pokud není plavba plná. Pokud si přejete mít stůl jen pro dva, možná budete chtít zarezervovat některou z našich soukromých romantických plaveb.

6Nabízíte slevy pro velké skupiny?

Pro skupiny 20 a více osob můžeme poskytnout speciální slevy, menu atd.

7Jaký je dress code pro výlety a plavby?

Smrt ležérní od džínů po obleky a večerní šaty je považován za plně dostačující.