Běžná cena 450 Kč za osobu.

Nyní zdarma pokud využijete služeb Prague Airport Transfers (pouze s anglicky mluvícím průvodcem).

Tato túra se koná každý den včetně svátků bez ohledu na počasí a začíná v 11.00. Výklad je pouze v anglickém jazyce.

Rezervace této túry není vyžadována. Pouze se dostavte 10 min. před začátkem a prokažte se našemu průvodci voucherem od řidiče.

Datum Začátek Konec Cena
Denně 11:00 15:00 ZDARMA

Během této procházky navštívíte pozoruhodná místa historické Prahy včetně Židovské čtvrti, Karlova mostu a Pražského hradu. Rezervace této túry není vyžadována. Pouze se dostavte 10 min. před začátkem a prokažte se našemu průvodci tímto voucherem. Túra zahrnuje 30min. přestávku na odpočinek, toaletu, kávu atd. Túra je rozdělena na dvě části po dvou hodinách. Pokud chcete, druhou polovinu procházky můžete absolvovat následující den.

 

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

 

Popis bezplatné prohlídky

První část začíná na Staroměstském náměstí, a to všeobecným představením Prahy. Budeme obdivovat působivou kompozici starých budov a kostelů, seznámíme se také s životem českého reformátora Jana Husa.

Malé klikatící se uličky nás dovedou zpět do minulosti Prahy: k Mozartově opeře Don Giovanni ve Stavovském divadle, Karolinu – Univerzitě Karlově od roku 1348, kubistickému domu U Černé Matky Boží a středověkému Týnskému dvoru. Umožní-li to čas, navštívíme také Prašnou bránu a majestátní secesní budovu Obecního domu.

Návštěva Židovské čtvrti nás zavede zpět do její tragické minulosti. Objevíte osud pražských Židů žijících za zdí bývalého ghetta. Staronová synagoga, Starý židovský hřbitov, Židovské muzeum… navštívíte s námi místa, kde byl stvořen pohádkový Golem, a půjdete s námi po stopách slavného židovského spisovatele Franze Kafky.

Potom půjdeme na Mariánské náměstí, kde budeme mít třicetiminutovou přestávku od 12:45 do 13:15. V této fázi se můžete rozhodnout, zda chcete pokračovat i po přestávce, nebo zda na druhou část prohlídky přijdete raději další den.

Naším výchozím bodem pro druhou část je nádherná barokní knihovna Klementinum. Přejdeme po Karlově mostě, se skutečnou „otevřenou galerií pod širým nebem“, a budeme obdivovat maličký mírumilovný ostrůvek Kampa, a po něm graffiti na Lennonově zdi. Nakonec dojdeme na Malostranské náměstí, jehož zlatým hřebem je velký kostel svatého Mikuláše. Po krátké návštěvě kostela svatého Mikuláše vystoupíme po 200 schodech vedoucích na Hradčanské náměstí. Zde se dostaneme na Pražský hrad, jednu z největších pevností v Evropě. Toto „město ve městě“ obsahuje Schwarzenberský palác, Arcibiskupský palác, Starý královský palác, baziliku svatého Jiří … a největší architektonický poklad – Svatovítský chrám. Cesta končí v těsné blízkosti Starého královského paláce s překrásným výhledem na Prahu, město stověžaté.

 

Kdo má nárok na bezplatnou pěší prohlídku?

K pěší prohlídce se můžete připojit zdarma, pokud jste splnili některý z těchto požadavků:

  • Zakoupili jste jednu nebo zpáteční cestu z letiště nebo z vlakového nádraží.

Pěší prohlídka je zdarma pro všechny cestující v přepravované skupině.

 

Jak mohu požádat o svoji bezplatnou prohlídku?

Pokud použijete naši službu přepravy z letiště, řidič vám automaticky vydá to, co nazýváme „přepravní poukaz“. Jedná se o váš doklad o zakoupení přepravy z pražského letiště, vše, co potom musíte udělat, abyste se mohli k pěší prohlídce připojit, je přinést svůj poukaz a ukázat jej průvodci.

Pokud budete potřebovat přepravu na místo setkání, rádi vám ji objednáme, pokud nám předem zašlete e-mail.

 

Výchozí a koncový bod prohlídky

S průvodcem se setkáte na začátku bezplatné pěší prohlídky na Staroměstském náměstí v centru Prahy. Podrobné informace o tom, kde přesně se s naším průvodcem máte setkat, budou vytištěny na přepravní poukázce.

Prohlídka skončí v komplexu Pražského hradu poblíž stanice metra Malostranská na Malé straně. Pokud jste si neobjednali našeho řidiče, můžete jet metrem nebo tramvají zpět do svého hotelu. Pokud si budete přát, ukáže vám náš průvodce ochotně také správný směr zpět do centra nebo na jiné místo, kam si budete přát jít.

 

Musím si bezplatnou pěší prohlídku objednat?

Ne, stačí přijít. Pokud potřebujete také přepravit na místo setkání nebo z místa setkání, obraťte se na nás předem. Za tuto službu přepravy účtujeme 300 Kč za každou cestu. Jedná se o cenu za vozidlo, každý automobil může svézt až čtyři cestující. Pokud si například 3 cestující objednají zpáteční přepravu na prohlídku a zpět z kteréhokoli pražského hotelu, cena bude činit 600 Kč.