Objevte vyhlášené pražské hospody

Je skvělý úvodem do nočního života v Praze a ideální volbou pro štamgasty a pivní nadšence, kteří se chtějí seznámit s novými lidmi! Hospody jsou sociálním a kulturním tavícím kotlíkem Čechů již od starých časů. Náš pivní výlet vás zavede pěšky do populárních českých hospod a pivnic ve Starém Městě, kde ochutnáte místní pivo, dozvíte se o historii výroby českého piva a vychutnáte si tradiční českou večeři. U pití piva si můžete popovídat s naším průvodcem, a to nejen o historii, ale také o každodenním životě Čechů – nebo prostě o tom, co vás zajímá. Praha vám bude kolovat v žilách. Na zdraví!

 

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

 

REZERVOVAT ONLINE

Termíny Začátek Konec Dospělí
pátek, sobota 18:00 21:00 690 Kč
  • Cena zahrnuje: průvodce, tři piva a tradiční českou večeři.
  • Délka prohlídky: 3 hodiny.
  • Zdarma vyzvednutí z hotelu.

Ověřit ceny v ostatních měnách.

Dear Mr. Libor Kapicka, Saturday we took the pub tour with Lada. We were with two other couples and we all had a great time. Lada gave us a lot of information and we enjoyed all three of the pubs as well as the dinner. It was a very good value. We will highly recommend this to friends coming to Prague. Regards Allen and Ginny Halterman

 

Dear Libor, I had a very enjoyable tour with your guide on 14th February. Can I also pass on my compliments and thanks to the taxi driver, John. He arrived promptly to pick me up. Also at the end of the tour John telephoned me to find out where I was, as I stayed away from the finish point. I am very impressed with his service. Thank You, Best Wishes J.

 

Reference our Dinner/Cruise and Superior Walking Tour: I would also like to say a big „thank you“ for our dinner/cruise and walking tour. Both were extremely enjoyable and very informative. Both guides were excellent. Hannah on the superior walking tour was very charming. We learnt such a lot in a short time. Please pass our thanks on to both ladies. Congratulations on a very well organised venture. We shall certainly be returning to Prague in the near future as we still feel we have a lot to see and learn. We will be using your services in the future and recommending you to our friends. Thank you again for making our stay such an enjoyable one. Kind regards Jill and David King

 

I felt I wanted to write to thank you, and particularly Petra, on behalf of the ten of us who took your Prague Tour on Sept.3. The tour itself was an excellent introduction to Prague and brilliant value. Petra was knowledgeable and extremely pleasant. Henry F.