Často kladené dotazy – túry, plavby a exkurze

Pokud zde nenajdete odpověď na svůj dotaz, kontaktujte nás

| Dotazy – taxi transfery | Dotazy – shuttle přeprava | Dotazy – limuzíny | Dotazy – túry a exkurze |

 

Obdržím zpět peníze při zrušení rezervace túry?

Záleží to na storno podmínkách konkrétní túry, ale ve většině případů garantujeme vrácení peněz, pokud túru, exkurzi nebo plavbu zrušíte alespoň 2 hodiny předem. Například pro větší skupiny osob, privátní túry a Jazz plavbu vyžadujeme storno 24 hod. předem.

 

Můžeme změnit rezervaci z důvodu nepříznivého počasí?

Ve většině případů je to možné, ale záleží to na storno podmínkách jednotlivých produktů. Ve většině případů musíte změnu provést alespoň dvě hodiny předem.

 

Nabízíte slevy pro děti, studenty, seniory a velké skupinky?

Slevy pro děti, studenty a seniory nabízíme podle typu túr. Vedle cen uvádíme i zvýhodněné ceny i pro tyto skupiny. V případě velkých skupin poskytujeme individuální slevy.

 

Jsou ceny za túry finální a bez dalších příplatků?

Ano, ceny jsou koncové včetně např. vstupů do objektů, pokud není uvedeno jinak. Ceny rovněž zahrnují DPH.

 

Jak obdržím lístek/voucher na zarezervovanou túru?

Jakmile je vaše rezervace potvrzena, zašleme vám na e-mail potvrzení. Potvrzení o rezervaci slouží zároveň jako váš lístek na konkrétní túru či plavbu. Stačí, když se tímto potvrzením prokážete (v tištěné nebo v elektronické podobě) průvodci nebo organizátorovi túry.

 

Jsou všechny túry dostupné i pro vozíčkáře?

Bohužel většina túr a plaveb není pro vozíčkáře příliš vhodná. U většiny privátních exkurzí je rovněž nutný vlastní doprovod vozíčkáře. Kontaktujte nás pro více informací.

 

Často kladené dotazy – Túry a exkurze

Chtěl bych se zúčastnit více než jedné túry. Jaké kombinace nejvíce doporučujete? Nerad bych viděl stejné atrakce znovu.

Některé túry zahrnují částečně i obsah jiných túr nebo jinými slovy řečeno, pokud se zúčastníte jedné túry, je velká pravděpodobnost, že v jiné túře uvidíte to, co už bylo obsaženo v túře první. Například naše šestihodinová Superior Túra je vylepšenou verzí čtyřhodinové Free Túry. Většině návštěvníků doporučujeme volit pouze jednu túru po Praze. Nicméně zájemci např. o židovskou kulturu nebo Pražský hrad mohou bez problémů tyto tematické túry kombinovat s jinými.

 

Je potřeba túru rezervovat předem, nebo se stačí dostavit na místo srazu?

Některé túry se konají pouze v případě, že se účastní dostatečný počet osob. Pokud chcete mít jistotu a garanci místa, je nutné túru předem rezervovat.

 

Nabízíte túry pouze v angličtině?

Túry, které nabízíme na našich stránkách, jsou primárně v anglickém jazyce a jazycích, které je možno vybrat v rezervačním formuláři. Na vyžádání zajišťujeme túry i v dalších  jazycích.

 

Kde přesně je sraz s průvodcem?

Místo srazu pro všechny naše túry a procházky je na rohu Pařížské ulice a Staroměstského náměstí naproti kostelu sv. Mikuláše, hned vedle turistického centra Czech Tourism. Jakmile dorazíte na místo srazu, hledejte průvodce s červeným deštníkem s nápisem Prague Airport Transfers. Místo srazu pro říční plavby není shodné s místem pro túry. Rovněž některé túry můžou mít jiné místo srazu, které je upřesněno v potvrzovacím e-mailu.

 

V jak velkých skupinách jsou túry pořádány a jaké vozy využíváte na exkurze?

Velikost skupin je zejména závislá na sezóně. V zimních měsících, jako je leden a únor, jsou skupinky menší, a naopak v letních měsících jsou skupinky větší. Nicméně pro vaše pohodlí, pokud je skupinka již příliš velká, rozdělí se mezi další průvodce. Pokud je túra zajišťována vozem, využíváme mikrobusy pro 5, 8 nebo 20 osob.

 

Jak se liší vaše Free túra od ostatních bezplatných túr nabízených konkurencí?

V Praze je mnoho společností, které organizují bezplatné procházky Prahou.  Všechny FREE túry fungují na bázi spropitného pro průvodce. Motivace průvodců často zaručuje kvalitu těchto túr.  Naše túry jsou organizovány placenými průvodci a jsou zcela zdarma bez jakýchkoliv skrytých poplatků. Některé konkurenční túry nabízejí třeba první část túry zdarma, ale pak si musíte připlatit za druhou část Pražského hradu. Většina bezplatných túr je rovněž kratších a zahrnují méně zajímavostí.

 

Jsou minivany klimatizované?

Ano, všechny naše minivany jsou klimatizované.

 

Často kladené dotazy – exkurze a výlety

Pokud si rezervuji výlet nebo exkurzi mimo Prahu, bude umožněn volný čas, např. na vlastní prozkoumání daného místa?

Ano, ať si rezervujete sdílenou nebo privátní exkurzi, bude vám umožněn volný čas. Délka vždy závisí na konkrétní exkurzi. U privátních exkurzí je program organizován vždy dle vašich preferencí.

 

Jaký typ oběda je podáván u výletů mimo Prahu?

Oběd v typicky české restauraci je součástí pouze u vybraných exkurzí a tato informace je uvedena v popisku. Většinou dostane na výběr z několika možností menu včetně vegetariánského. Nápoje nejsou zahrnuty v ceně.

 

Jaký čas vyzvednutí doporučujete u privátních exkurzí?

Doporučujeme mezi 9 a 10 hodinou ranní. Nicméně to je pouze naše doporučení a čas si můžete vybrat dle vašeho přání.

 

Často kladené dotazy – říční plavby

Jsou na lodích toalety?

Ano, každá loď je vybavena toaletami.

 

Jaké je uspořádání lodí?

Každá loď má uzavřenou spodní část, kde se podává například oběd nebo večeře formou švédských stolů, a otevřenou horní palubu, rovněž se stoly, která je ideální například pro lepší výhled.

 

Je na lodích povoleno kouření?

V uzavřené spodní části lodi není kouření povoleno, ale na otevřené horní části je akceptované.

 

Jsou na lodích i menší stoly pro dvě osoby?

Většina stolů je pro šest nebo osm osob. Nicméně dle obsazenosti lodi se vám personál bude snažit vyjít vstříc a posadit vás k samostatnému stolu.

 

Nabízíte slevy pro větší skupinky?

Pro skupiny 20 osob a více nabízíme speciální ceny. Kontaktujte nás pro více informací.

 

Jaké jsou požadavky na společenský kodex pro túry a plavby?

Běžné nebo společenské oblečení je zcela vyhovující.

 

Jsou nabízené plavby vhodné i pro vozíčkáře?

Ano, všechny plavby mimo Jazz plavby umožňují plavbu i pro vozíčkáře. Nicméně na lodi nejsou toalety speciálně určené pro postižené.