Objevte to, co se skrývá za hranicemi Prahy

| Často kladené dotazy – výlety a exkurze | Jak to funguje |

Organizujeme následující výlety:

| Pravidelné výlety a exkurze | Privátní výlety a exkurze | Kombinované výlety |

 

Exkurze a výlety mimo Prahu

Cesky KrumlovPraha je opravdu kouzelné město, ale za podívání stojí i další krásná místa v České republice. Pokud zůstáváte v Praze delší dobu nebo to není vaše první návštěva tohoto města, doporučujeme navštívit i další úžasná místa mimo Prahu.

Vyhněte se davu turistů a navštivte Střední Čechy, které jsou bohaté na historii, hrady a zámky a bývalá venkovská sídla králů a šlechticů. Západní Čechy jsou známé svými léčebnými lázněmi. Nedaleko se také nachází Terezín, což je místo, kde si lidé připomínají smutnou historii druhé světové války. Jižní Čechy jsou domovem půvabných středověkých měst, jako je Český Krumlov, nebo blíže k Praze můžete navštívit Kutnou Horu – obě města stojí za návštěvu.

Pokud budete cestovat z Prahy do dalších měst, jako je Vídeň, Salzburg, Linec, Norimberk, Pasov, Mnichov, Krakov nebo Varšava, je zde docela mnoho možností na několikahodinovou prohlídku. Pravděpodobně nejoblíbenější mezi našimi cestovateli jsou trasy z Prahy do Pasova nebo z Prahy do Vídně, kdy se můžete zastavit na pár hodin v Českém Krumlově. Stačí, když si zarezervujete transfer s naší společností, zaplatíte malý poplatek za čekání a můžete vyrazit na prohlídku města.

 

Pravidelné/sdílené výlety

Pravidelné organizované výlety se konají jen v určitých časech a termínech. Jsou určené pro všechny osoby, k dispozici je průvodce a zahrnují všechny poplatky. (více informací)

Kutná Hora 5,5 hodin
Kutna HoraKutná Hora byla ve středověku centrem těžby stříbra a druhým nejbohatším městem Českého království. Tehdejší bohatství města se dodnes odráží v rozmanitosti architektonických památek a dochované struktuře městského centra. Při procházce Kutnou Horou navštívíte nejen gotickou katedrálu Sv. Barbory, ale uvidíte i mnoho krásných gotických, renesančních a barokních městských domů a unikátní kamennou kašnu z 15.století. Také navštívíte jedno z nejzajímavějších pohřebních míst na světě, Kostnici v nedaleké Sedlci. Výzdoba této kaple sestává z více než 40 000 lidských kostí, zahrnující mimo jiné lustr, Schwarzenberský erb, atd. Kutná Hora je na seznamu UNESCO od roku 1995.

Cena: 990 Kč za osobu

Český Krumlov 10 hodin
Cesky KrumlovČeský Krumlov, středověké město na jihu Čech, si zachoval svůj téměř pohádkový půvab až dodnes a právem byl zapsán na seznam památek UNESCO. Historické centrum je tvořeno křivolakými uličkami s mnoha nádhernými gotickými, renesančními a barokními domy z doby šlechtických rodů Rožmberků, Schwarzenberků a Lobkowitzů. Čeká Vás procházka městem s naším průvodcem a oběd v místní restauraci. Navštívíte i místní hrad-zámek. Tento 2. největší český hrad se může pochlubit krásným historickým nábytkem, bohatými sbírkami dobových uměleckých děl, tapiserií a umělecky zdobených zbraní. V letní sezóně Vás čeká návštěva interiérů zámku, v té zimní naopak návštěva hradního muzea.

Cena: 1890 Kč za osobu

Památník Terezín 5 hodin
TerezinPůvodně vojenská pevnost Terezín, vybudována v 18. století císařem Josefem II., je neodmyslitelně spojena s historií 2. světové války. Známější Velká pevnost – město Terezín, sloužila jako sběrný tábor Židů z celé Evropy a byla zneužita pro účely nacistické propagandy během návštěvy organizace Červeného kříže v roce 1944. Méně známá, Malá pevnost, byla krutým vězením říšské tajné policie (Gestapa). Zajímáte-li se o historii 2. světové války a holocaustu, pojeďte s námi navštívit Malou pevnost Terezín a muzea situovaná ve Velké pevnosti.

Cena: 1150 Kč za osobu

Karlovy Vary 8,5 hodin
Karlovy VaryKarlovy Vary jsou nejznámějším lázeňským městem České republiky. Jejich historie sahá do 14. století, doby Karla IV. Léčivé účinky místních pramenů vyzkoušeli takoví velikáni, jako např. car Petr Veliký či spisovatel Goethe. O proslulost Karlových Varů se zasloužila i výroba světoznámého českého křišťálu Moser, karlovarského porcelánu či bylinného likéru Becherovka. Po příjezdu do Karlových Varů společně navštívíme výrobní prostory továrny Moser a poté Vás náš průvodce provede centrem města, kde uvidíte například nejznámější pramen Vřídlo, který tryská až do výšky 12 metrů. Po obědě budete mít volno na samostatnou procházku po městě.

Cena: 1590 Kč za osobu

Plzeň a plzeňský pivovar 7 hodin
PlzenPlzeňské pivo se v Plzni vaří již od středověku a první písemné zmínky o pivovarnictví sahají až k samým počátkům města. Po příjezdu do Plzně se vydáte s průvodcem na krátkou prohlídku centra města a budete mít čas na oběd nebo jiné občerstvení. V Plzeňském pivovaru se dozvíte o minulosti a současnosti výroby českého piva. Navštívíte moderní stáčírnu, lahvovnu a historické pivovarské sklepy, kde budete mít možnost ochutnat pivo vařené podle středověké receptury, kterou se mnoho světových pivovarů snaží marně napodobit. Ochutnáte nefiltrovaná a nepasterizovaná piva Pilsner Urquell čepovaná přímo z dubových ležáckých sudů. V pivovarském sklepě je chladno, doporučujeme vzít si s sebou teplejší oblečení!

Cena: 1090 Kč za osobu

Drážďany 11 hodin
DresdenVšem, kteří mají zájem si prohlédnout malebnou krajinu Českého středohoří a navštívit zemi našich sousedů, nabízíme výlet do německých Drážďan. Z původní rybářské vesnice se Drážďany staly lázeňským městem a královskou rezidencí a později i hlavním městem Saska. Mezi nejvýznamnější historické památky patří galerie Zwinger a Albertinum, kostely Hofkirche a Frauenkirche nebo opera Semperoper. Za druhé světové války byly Drážďany téměř kompletně zničeny masivními leteckými nálety a následně znovu zrekonstruovány.

Cena: 1650 Kč za osobu

Karlštejn 4,5 hodiny
KarlstejnHrad Karlštejn je jedním z nejnavštěvovanějších českých hradů. Byl postaven Karlem IV. v letech 1348 – 1355. Původně sloužil k přechovávání císařského a královského pokladu a korunovačních klenotů a k archivaci státních dokumentů. Tento gotický hrad, který Vás okouzlí svou monumentální architekturou, se nachází přibližně 38 km jihozápadně od Prahy. Po zdolání kopce následuje přibližně hodinová prohlídka interiéru, kdy Vás průvodce seznámí nejen s historií hradu, ale i s životem Karla IV a uměním jeho doby.

Cena: 890 Kč za osobu

 

Flexibilní privátní výlety

Flexibilní soukromé výlety jsou k dispozici na vyžádání, pouze pro vaši skupinu, bez vstupného a průvodce. (více informací)

Kutná Hora 5,5 hodin
Kutna HoraKutná Hora se nachází přibližně 65 kilometrů východně od Prahy, známá je svými stříbrnými doly, jejichž existence je doložená od první poloviny 13. století. Po Praze byla Kutná Hora prvním nejdůležitějším městem v Čechách. Poskytovala dočasné útočiště některým českým panovníkům a také se zde razil slavný Pražský groš. Od roku 1995 je Kutná Hora zapsána na seznamu městských památkových rezervací UNESCO. Mezi pozoruhodná místa v Kutné Hoře patří katedrála svaté Barbory nebo kostnice.

Cena: 2900 Kč za osobu

Český Krumlov od 9 do 11 hodin
Cesky KrumlovNavštivte malebné město Český Krumlov umístěné na řece Vltavě v krásné krajině jižních Čech. Město bylo založeno ve 13. století a zachovalo si svůj původní středověký ráz. Hrad Český Krumlov je třetím největším hradem v zemi, býval sídlem mocných rodů Rožmberků a Schwarzenberků a nyní hostí bohaté historické sbírky.

Cena: od 4500 Kč za vozidlo

Karlovy Vary od 7 do 9 hodin
Karlovy VaryToto lázeňské město je právem označováno za perlu západních Čech. Je proslulé především svými 12 léčivými prameny, které samozřejmě můžete ochutnat. Nejznámější z nich je Vřídlo, které stříká minerální vodu až do výšky 12 metrů. Při popíjení léčivých pramenů se budete procházet po třech kolonádách, Kamenné, Železné a Dřevěné. Za neoficiální 13. léčivý pramen se označuje známý likér Becherovka, který se vyrábí a stáčí právě v Karlových Varech. Město je též proslulé tím, že zde delší či kratší dobu pobývaly známé umělecké či politické osobnosti své doby, např. W. A. Mozart nebo Petr Veliký. Karlovy Vary jsou též významným průmyslovým městem. Výroba porcelánu a broušeného skla MOSER má dlouhou tradici a patří k nejkvalitnějším na světě. Tip: dopřejte si návštěvu otevřeného hotelového bazénu s přírodní termální vodou, v každém případě si nezapomeňte vzít s sebou ručník a plavky.

Cena: od 3600 Kč za vozidlo

Památník Terezín 5 hodin
TerezinMěstečko Terezín bylo založeno v 18. století vládcem Josefem II., původně jako vojenská pevnost s dokonalým systémem obrany českého království. Během druhé světové války převzalo nad Terezínem roku 1940 kontrolu gestapo a založilo zde židovské ghetto. Navenek se Terezín tvářil jako židovské sídliště, ale ve skutečnosti se jednalo o koncentrační tábor. Dnes je Památník Terezín krutým svědectvím vyhlazování židů, kde si návštěvníci tyto události připomenou. Tip: nezapomeňte využít audioprůvodce komplexem původního koncentračního tábora.

Cena: od 2300 Kč za vozidlo

Karlštejn 4 hodiny
KarlstejnPři návštěvě Prahy nemůžete opomenout prohlídku hradu Karlštejn, postaveného před 650 lety. Hrad byl založen českým králem Karlem IV. jako ochrana a úschova korunovačních klenotů. Hrad leží přibližně 35 km od Prahy a je jedním z nejnavštěvovanějších hradů v České republice.

Cena: 1600 Kč za vozidlo

Plzeňský pivovar 6 hodin
PlzenPlzeň je město piva a každý znalec nám dá jistě za pravdu, že se tu dělá to nejlepší pivo na světě – Pilsner Urquell. Mimo exkurze pivovaru a návštěvy pivovarnického muzea nezapomeňte také na samotnou Plzeň. Architektonickou dominantou města je především gotický chrám sv. Bartoloměje, jehož vertikalitu umocňuje jednak štíhlá špice věže (vystavěné však v dnešní podobě až po požáru způsobeném bleskem za noční bouře r. 1835), jednak jeho na svou dobu unikátní umístění přímo na ploše náměstí. Proti němu stojí zdobná budova renesanční radnice, vyzdobená v letech 1908–12 sgrafity.

Cena: od 3200 Kč za vozidlo

Konopiště 4 hodiny
KonopisteKonopiště je překrásný lovecký zámeček ležící přibližně 45 km od Prahy. Byl založen ve 13. století. Přebýval na něm také Franz Ferdinand d´Este, následník Rakousko-Uherského trůnu, který byl roku 1914 zastřelen v Sarajevu; následkem této události začala první světová válka. Návštěvníci zhlédnou komnaty Franze Ferdinanda a jeho velkou sbírku středověkých loveckých zbraní.

Cena: 1700 Kč za vozidlo

Křivoklát 4 hodiny
KrivoklatKřivoklát je bezesporu jedním z nejstarších českých královských hradů, který stojí již od 13. století na vysokém ostrohu nad Rakovnickým potokem. V 16. století sloužil jako vězení a dnešní podobu získal až na přelomu 19. a 20. století, kdy byl přestavěn v romantizujícím novogotickém stylu. Expozice kombinuje historické interiéry s muzejními a galerijními exponáty, prohlídková trasa zahrnuje kapli, rytířský a královský sál, galerii, knihovnu, muzeum, vězení s hladomornou, hradební ochoz a expozici lovectví ve Velké věži.

Cena: od 1700 Kč za vozidlo

 

Jak to fungují privátní exkurze bez průvodce

1) Ceny uváděné u těchto exkurzí jsou cenami za vůz (neboli za kapacitu vozu), nikoli za osobu. Ceny nezahrnují žádné vstupy do objektů apod., zahrnuje pouze zpáteční dopravu a čekání.

2) Všechny exkurze bez průvodce jsou 100% flexibilní. Vy si určíte čas a místo vyzvednutí. Délka exkurze může být upravena dodatečně, pokud budete chtít zůstat déle nebo odjet dříve, cena bude upravena na místě. Vozidlo je určeno pouze pro Vás, nebudete ho sdílet s ostatními cestujícími.

3) Řidič poskytne základní informace o daném místě, exkurzi v anglickém jazyku. Navíc u některých exkurzí je průvodce již zahrnut v ceně vstupenky, např. na Karlštejně, v Terezíně atd.

 

Slevy

11% sleva na výlety/prohlídky

Získejte 11% slevu na jakoukoliv skupinovou nebo soukromou prohlídku, pokud si rezervujete transfer z letiště nebo nádraží s naší společností. Aby byla tato nabídka platná, musíte uvést při rezervaci do poznámky „Sleva 11% na transfer a prohlídku“. Rezervace musí být zaplacena nejpozději 24 hodin před termínem vašeho vyzvednutí nebo termínem prohlídky. Tato akce se nevztahuje na již zlevněné speciální nabídky (včetně Nezapomenutelné okružní jízdy Prahou a Plavby po řece Vltava s večeří). U této nabídky platí standardní storno podmínky.

 

We’ve learned so much on this trip to the Karlovy Vary. Thank you for your organization, and the vast knowledge you have shared with us. Our driver Peter was better than a professional tour guide. Linda M., Manchester

 

Your excursion was exactly what I was looking for. Our driver was excellent and information DVD which we watched on the way to the Kutna Hora made our trip even better. Great value as well, highly recommended. Tonny S.

 

It is my pleasure to express my complete satisfaction with the superb trip to the Karlstejn. Short escape form bustling city … Please send my thanks to Martin, your driver. Izzak

 

Hello there, We attended this tour today, and I just wanted to write and say how much myself and my Mother enjoyed it! Our Guide was fantastic and so knowledgeable. Could you tell me her name? I didn’t leave a tip with her but wish I had done. Would you be able to pass on my message of thanks. Helen Whitby, UK